Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

0 Comments

Hasta yatağı kavramı, geçmişten günümüze hemen her toplumun kültüründe önemli bir yer bulmuştur. Bu kavram, insan sağlığının her an bozulabileceği ve özel bakım gerektirebileceği gerçeğini, hatırlatır. Sağlık koşulları, zamana ve ekonomik imkânlara göre değişiklik göstermekle birlikte, yaşanılan rahatsızlıklar, temelde herkes için aynı sıkıntılara neden olabilir. Bu anlayışla tedavi gereksinimi, uygun yöntem ve ilaçlar kadar, kaliteli bir yatak ile desteklenmelidir. Hastanın istirahatı, iyileşme sürecinin mümkün olduğunca konforlu ve çabuk geçirilmesinde önemli bir etkendir. Hastanın bir an önce iyileşmesinde, kaliteli bir bakım sürecinin rolü çok büyük olup, iyileşmeyi hızlandıran durumlardan biridir. Corrs lends a hand in $135 million hospital expansion ...

Neden Hasta Yatağına İhtiyaç Duyulur?

Hasta karyolası, sağlık sorunu yaşayan kişilerin en temel gereksinimi olan istirahat ihtiyacını, sıradan yatakların karşılayamadığı şekilde sağlar. Günlük olarak kullanılan yataklarda geçirilen süre, oldukça az olup, hareket halinde olunması dolayısıyla, çoğu zaman büyük bir konfor beklentisine girilmemektedir. Ancak, kişinin hasta olduğu anlarda, gününün neredeyse tamamını yatağında geçirmek zorunda kaldığı düşünülürse, yatağın ortopedik konforunun ve ek özelliklerinin en üst seviyede olması beklenir. Bu anlamda, hasta yatağı seçimi, kişinin yaşadığı rahatsızlığın niteliğine göre seçilmesi, çok daha uygun olacaktır. Örneğin, felç veya ilerlemiş yaşlılık gibi kişinin tek başına hareket edemediği durumlarda, otomatik hareket kabiliyeti olan yatak modelinin seçilmesi, hem hasta için hem de bakımından sorumlu kişi için, büyük kolaylık sunar.

Hasta Yatağında Farklı Modeller

Günümüzde, yaşanılan sağlık sorunları, geçmişe kıyasla çok daha kapsamlı bir tıbbi müdahale ile teşhis ve tedavi edilmektedir. Bununla birlikte, tedavide ilaç ve cerrahi yöntemlere ek olarak, yardımcı tıbbi ekipmanlar da kullanılır. Örneğin, nefes alma güçlüğü çeken bir hastanın gerek taşınabilir gerekse çok daha gelişmiş solunum cihazları ile tedavisinin desteklenmesi, günümüz olanaklarını göz önüne sermektedir. Hasta yataklarında ise, model çeşitlendirilmesi, yaşanan sağlık sorunlarının nitelik olarak farklılık göstermesiyle ilgilidir. Bu kapsamda; havalı yatak, 2 veya daha fazla elektrik motoru ile çalışan yatak, full ABS’li yatak, ahşap kenarlıklı yatak ve diğer yatak modelleri örnek olarak verilebilir. Her bir yatak modeli, sahip olduğu karakteristik özellikleri ile, farklı sağlık sorunlarına, etkin bir şekilde müdahale edilmesi kolaylaştırır.

Hangi Model Seçilmeli?

Pek çok hasta, gerek konuyla ilgili yeterince bilgi sahibi olmaması, gerekse geleneksel hasta bakımı gibi durumlar gereği, sıradan yatakları veya kanepeleri, istirahat için kullanmaktadır. Bu durum, basit rahatsızlıklarda bile oldukça zahmetli iken, daha ciddi bakım gerektiren rahatsızlıklarda, yatağın sahip olduğu nitelikler, iyileşme süreci ve bakım kalitesini, doğrudan etkilediğinden, hastanın durumunu da büyük ölçüde etkileyecektir. Bu anlamda hastanın sağlık sorunundan doğan ihtiyaçlarının karşılanması açısından kaliteli bir hasta yatağının seçilmesi gerekir. Seçilecek model ise, bizzat tıbbi uzmanların tavsiyeleri doğrultusunda olmalıdır. Havalı yatak modeli, hareketsiz yatan hastaların, gündelik hareketlerini son derece titiz ve dikkatle yerine getirmek için tasarlanmıştır.

Avantajlı Yatak Temin Koşulları

Hasta yatağı fiyatları, hastaların ve yakınlarının aklında soru işaretleri doğuran bir konudur. Firmamız, gerek ürün kalitesinde gerekse uyguladığı fiyat politikasında, herhangi bir ekonomik zorlanmaya yol açmayacak şekilde düzenlemeler yapmaktadır. Bu sayede, hemen her bütçenin rahatlıkla gelişmiş tıbbi yatak teknolojisinden istifade etmesi sağlanır. Hasta yatağı kiralamafirmamızın bu konuda sağlamış olduğu kolaylıklardan biri olup, istenilen her yatak modelinde, istenildiği süre bedeli karşılığında kullanım seçeneğidir.  Bu sayede gerek ekonomik gerekse ihtiyaç süresi bakımından, bu yatakları satın almak istemeyen kişiler için de, geçici kullanım imkânı sağlanmış olmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *